Brak identyfikacji „ciał smoleńskich” to coś więcej. Dużo więcej

admin, 27 września 2012, No comments
Categories: Polska
Tags: ,

Dużo kłamliwych odpowiedzi

Czy ktoś zastanawiał się, jak duże mogą być konsekwencje złej identyfikacji osób poległych w katastrofie smoleńskiej? I to nie chodzi o nazwiska na tablicach nagrobnych.

Jeżeli nie zidentyfikowano poprawnie ciał, to może i wyniki sekcji zwłok są nie poprawne, bo…

Gdyby hipotetycznie doszło do wybuchu w samolocie, to osoby siedzące najbliżej miejsca eksplozji doznałaby by innych obrażeń od osób, które zginęły w wyniku uderzenie samolotu o ziemię. Wiedząc gdzie kto siedział, można ustalić potencjalne miejsce wybuchu. W przypadku pomieszania osób, interpretacja wyników sekcji zwłok może być zupełnie inna.

Na przykład: w ciałach pilotów nie powinno być elementów z silnika. Jeżeli takie się znajdą, biegli zinterpretują je jako dziwną rzecz lub coś podobnego. W przypadku pasażera siedzącego obok silnika, te same elementy w jego ciele mogą świadczyć o wybuchu silnika. Więc identyfikacja i poprawna sekcja zwłok mają duże znaczenie dla wyników śledztwa.

Poza tym, jeżeli nie potrafiono zidentyfikować ciał, to kto zapewni, że sekcje były prowadzone rzetelnie i niczego nie ukryto lub nie dodano?

Wniosek

Więc niech mi kurwa nie mówią, że to tylko techniczne niedopatrzenie!

 

Comments

You must be logged in to post a comment.

Leave a Reply:

Name *

Mail (hidden) *

Website